Skip to main content

Jankowo – wieś z inicjatywą

2013-10-28

Jankowo (niedaleko Świętego Gaju) to nieduża wioska, której mieszkańcy udowodnili, że można zarazić siebie i innych ciekawymi pomysłami. Pokazać, że w życiu liczy się kreatywność, otwartość, a przede wszystkim dobra energia. Mieszkańcy od lat organizowali w swojej wsi Dzień Dziecka. Główną atrakcją imprezy był bieg przełajowy.
Rok temu narodził się pomysł zrobienia czegoś więcej. Czegoś, co pozwoliłoby jeszcze bardziej zintegrować mieszkańców, a jednocześnie nadać ich działalności szerszy wymiar.

Stąd pomysł zawiązania Stowarzyszenia Miłośników Lasu, Łowiectwa i Czynnego Wypoczynku, do którego należy 21 osób (mieszkańców Jankowa oraz przyjaciół z Elbląga i Gdańska). Ogromny entuzjazm ludzi tworzących Stowarzyszenie zaraża. Bez wątpienia zaraził władze gminy, które, widząc zaangażowanie mieszkańców, przychylają się do ich pomysłów. Ogromnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia jest projekt budowy przystani na trasie rowerowej.
27.10.2013 minął pierwszy rok działalności. Z tej okazji członkowie zorganizowali przyjęcie, które stało się okazją do podziękowań. Uroczystość zaszczycili swą obecnością wójt gminy Henryk Kiejdo z małżonką oraz przewodnicząca rady Halina Zbróg. Wójt przekazał prezesowi Stowarzyszenia Dariuszowi Kaczorowi klucze do bramy nowo wybudowanego we wsi placu zabaw.
Wiele ciepłych słów podczas uroczystości padło z ust dobrego ducha Stowarzyszenia, osoby niezwykle zaangażowanej w jego powstanie – pani Jolanty Szewczun, która mocno wierzy, że żadna siła nie jest w stanie osłabić działalności Stowarzyszenia.
Jankowo pięknie zaprezentowało się na tegorocznych dożynkach gminnych i bez wątpienia o aktywności mieszkańców tej wsi usłyszymy jeszcze nieraz.

 

{gallery}13/jankoworocznica{/gallery}