Skip to main content

Jest odpowiedź na apele w sprawie drogi 527

2018-03-27

527Upór, determinacja ale przede wszystkim zaangażowanie i konsekwencja w dążeniu do realizacji zamierzonych celów zawsze przynoszą efekty. Podobnie jest w sprawie dalszego ciągu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 527 na pozostałym odcinku od Kwietniewa w stronę granicy województwa. Apele i pisma władz gminy, sołtysów, mieszkańców gminy i użytkowników tej drogi a zwłaszcza rozmowy osobiste wójta z marszałkiem, panem dr Markiem Brzezinem, wicemarszałkami, przewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego oraz z wieloma radnymi Sejmiku wywołały pożądany skutek w postaci decyzji władz województwa o przystąpieniu do realizacji kolejnego etapu przebudowy tej drogi.

W dniu 26 marca do Wójta Gminy Rychliki Henryka Kiejdo wpłynęło pismo Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, informujące o podjęciu przez Zarząd Województwa decyzji i wygospodarowaniu środków na rozpoczęcie remontu odcinka Kwietniewo -Krupin. Jest to około połowa brakującej części drogi 527, ale jest to kolejny ogromny krok w działaniach poprawy infrastruktury drogowej naszej gminy. Zmianę odczują zwłaszcza mieszkańcy Krupina, którzy bardzo zaangażowali się w apele do władz województwa o remont drogi 527. Prace na drodze mają rozpocząć się latem, ich zakończenie przewidziano na październik br.

Zamieszczamy skan pisma marszałka oraz film  pokazujący obecny stan odcinka Kwietniewo – Krupin. Już niedługo ten widok będzie przeszłością.

Pismo Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina

 

{youtube}Hyxl045TSj8{/youtube}