Skip to main content

„Kiedy przyjdzie czas”

2013-01-16

Jeżeli ktoś myśli, że Święta Bożego Narodzenia już odeszły w niepamięć i czas kolęd to zamknięta księga nic bardziej mylnego. Czas kolędowania jeszcze trwa.
W czwartek 15 stycznia koncert kolęd pod wymownym tytułem” Kiedy przyjdzie czas” wykonała dla nas – całego Zespołu Szkół w Rychlikach klasa V Ogólnokształcącej Szkoły II stopnia w Elblągu. Zespól zaprosił dyrektor szkoły p. Mirosław Szewczun.
Uroczyście gości przywitała wicedyrektor p. Gabriela Żylis.
Uczniowie szkoły muzycznej okazali się profesjonalnym zespołem wokalno- instrumentalnym i w iście mistrzowski sposób zaśpiewali i zagrali kilkanaście kolęd i pastorałek.

Ogromne wrażenie na społeczności szkolnej wywarł dyrygent i wokalista w jednej osobie. Nasi uczniowie zgodnie przyznali, iż dyrygentura wymaga talentu, a przede wszystkim ogromnej pracy , zaangażowania i serca w to co się wykonuje. Podziwialiśmy cały zespół zarówno wokalistki jak i grę na różnych instrumentach. Szczególną uwagę skupiał opasły  kontrabas i dziewczyna , która na nim grała- zgrany duet!
Wychowawczyni klasy p. Anna Karpińska ujawniła z imienia i nazwiska swoich umuzykalnionych podopiecznych.

Wykonawcy:
Zespół muzyczny:

  • skrzypce: Maja Andrzejewska, Marta Forc
  • wiolonczela: Mikołaj Wojciechowski
  • instrumenty dęte: Agata Chrząstek, Urszula Pietrusińska, Adam Chracewicz, Adam Kusiński, Michał Jaworski
  • kontrabas: Agata Zielińska
  • piano: Jenifer Schroeder, Magdalena Garbecka
  • perkusja: Miron Rączka
  • dyrygent: Miłosz Janiak
  • wokalistki: Dominika Domańska, Joanna Hamerciuk, Agata Tucka, Martyna Myslińska, Justyna Szczucka, Urszula Cieślak, Sara Miedziejewska
  • nagłośnienie i obsługa: Paweł Szuba, Krzysztof Bojanowski

A oto tytuły niektórych utworów:
Kolędy: ” Cicha Noc”, Bracia patrzcie jeno”, „Gdy śliczna Panna”, „ Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus Rodzi”
Piosenki i pastorałki: „ Kiedy przyjdzie czas”, Płatki- opłatki”, „ Na całej połaci snieg”, O gwiazdo betlejemska”, „Od Świat do Świąt”, „Trzeba Marzyć”

W imieniu własnym i wszystkich moich koleżanek, które kończyły SN  w Elblągu lub później IV LO,   dziękujemy Pani Profesor od historii Jolancie Lewandowskiej za odwiedzenie naszej szkoły przy okazji koncertu.
Pani Profesor , przywołała pani w nas czasy miłych, ważnych, mądrych i kabaretowo szalonych lat spędzonych w murach na Sienkiewicza. Dziękujemy, pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego.

Alicja Kasperowicz