Skip to main content

Kiermasz Bożonarodzeniowy sołectwa Rychliki

2019-12-15

Smakowite ciasta, grzane wino i bogactwo świątecznych dekoracji witały gości przybyłych na Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany 14 grudnia przez Sołectwo Rychliki. Przy świątecznej muzyce i choinkowych światełkach spotkali się mieszkańcy, aby choć na chwilę oderwać się od codzienności, porozmawiać o rzeczach bardziej lub mniej ważnych, zaczarować sobotni wieczór…

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 Mszą Świętą w intencji Sołectwa, podczas której ks. Proboszcz Lech Wasilewski i zgromadzeni wierni modlili się za całą wspólnotę – za dobro, które przez nią spłynęło i za to, którym Bóg obdarzy w przyszłości. Po Mszy Św. Grupa Teatralna PROSKENION zaprezentowała pełne magicznego uroku  przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Minął zaledwie miesiąc od ostatniego występu (przedstawienie patriotyczne), a PROSKENION kolejny raz zabrał widzów w inny świat – nastrojową opowieść o nawróceniu z towarzyszeniem trzech duchów. Grupa 35 aktorów z ogromną chęcią zaangażowała się w organizację imprezy, a za swój występ nagrodzona została gromkimi i zasłużonymi brawami. Na koniec przedstawienia dołączył do PROSKENIONU kolejny dobry duch, pani Sekretarz Gminy Elżbieta Biczak, która w imieniu własnym i Wójta Gminy złożyła obecnym życzenia świąteczne.

{gallery}19/opowiesc{/gallery}

Film z przedstawienia

Na stoiskach pod „choinkowym” namiotem można było zaopatrzyć się w dekoracje świąteczne, ozdoby i upominki, które zostały wykonane przez uczniów Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Rychlikach. Część z nich to zachwycające rękodzieło! A obok tego przygotowane przez członków i przyjaciół Rady Sołeckiej różnorodne i smakowite ciasta, grzane wino lub gorąca herbata, do tego zachwycające klimatyczne przedstawienie PROSKENIONU… coś dla ciała, coś dla duszy i coś na choinkę. Na zakończenie Kiermaszu rozstrzygnięto konkurs na własnoręcznie wykonaną bombkę bożonarodzeniową. Pierwsze miejsce zajęła bombka Judyty Makowskiej, drugie miejsce bombka Krzysia Kruszki, a trzecie – bombka Zuzi Grzyb. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a dzieci których bombki nie zajęły żadnego z tych miejsc – podziękowania i upominki.

{gallery}19/kiermasz{/gallery}

Film z kiermaszu

Wielkie brawa dla Rady Sołeckiej! Chcemy więcej i pomożemy 🙂 Organizatorzy tego niecodziennego spotkania dziękują serdecznie wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do przebudzenia ducha Bożego Narodzenia. Dbajmy o niepowtarzalny klimat tych Świąt i o Naszą Wspólnotę.

Tekst: MF