Skip to main content

Kolonia dla dzieci z terenu Gminy Rychliki

2019-08-22

kolonia gops W dniu 21-08-2019 r. ośmioosobowa grupa dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Rychliki wyjechała na kolonię edukacyjną do miejscowości Okuninka – województwo lubelskie.
Organizatorem 10-dniowego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa warmińsko – mazurskiego jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo – Wychowawczych im. Teresy Kras na zlecenie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Organizator przygotował bardzo ciekawy program oparty na edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży, odwołujący się do historii i niepodległości i II RP oraz przywołujący postaci polskiej kultury i historii, który będzie dla uczestników wypoczynku wartościowym czasem wakacyjnego odpoczynku i rozwoju, w tym również w zakresie wzmocnienia postaw prospołecznych i szacunku dla lokalnej tradycji i kultury, integracji społecznej mieszkańców wsi, promocji wolontariatu oraz kształtowania zdrowego stylu życia w tym profilaktyki uzależnień.
W programie zaplanowano zwiedzanie takich miast jak; Lublin, Zamość – światowe dziedzictwo kultury UNESCO, Włodawa – miasto trzech kultur, Chełm, Sobibór- hitlerowski obóz zagłady.
Ponadto w programie jest wycieczka autokarowa „Nadburzańskim szlakiem” i zwiedzanie Polskiego Parku Narodowego oraz takie atrakcje jak; wyjazdy do kina, plazowanie i kąpiele na strzezonym kąpielisku nad Jeziorem Białym. Wyjazd na kolonię dzieci z terenu Gminy Rychliki udało się zorganizować przy współpracy i zawartego porozumienia pomiędzy Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rychlikach, a Kuratorem Oświaty w Olsztynie, który w całości finansuje koszt wyjazdu i pobytu dzieci na kolonii.

{gallery}19/kolonia_gops{/gallery}