Skip to main content

„Koncert papieski”

2016-06-06

W Kościele Parafialnym w Rychlikach 29 maja 2016 roku odbył się długo przygotowywany „Koncert papieski”. Wystąpiło w nim łącznie około sześćdziesięciu osób – do wokalistów i zespołu „POTOK” dołączyli flażoleciści oraz lektorzy.
Celem koncertu było przede wszystkim przybliżenie postaci wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II, pobudzenie aktywności artystycznej i społecznej uczniów, budowanie dobra wspólnego i lokalnego patriotyzmu w oparciu o nauczanie Jana Pawła II – godność człowieka, dobro, wiarę, nadzieję. Dopełnieniem występów muzycznych było wręczenie nagród w konkursie plastycznym oraz za prezentację multimedialną.

Młody człowiek szuka dobra i mądrości, podświadomie liczy na pomoc dorosłych w odkrywaniu świata i samego siebie, chce dowartościować swoje życie i rzeczywistość, wnieść do niego młodzieńczą pasję i piękno. „Koncert papieski” był pięknym tego świadectwem.
Jako „koordynator” przygotowań i samego „Koncertu” pozwolę sobie szczerze podziękować na pierwszym miejscu Wam, Drogie Dzieciaki. Jesteście wspaniali! Już wiem, że razem możemy więcej! Zaufaliśmy sobie nawzajem i możemy cieszyć się radością ze wspólnego sukcesu na chwałę Pana. Rozwijajcie swoje talenty, bądźcie wszędzie tam, gdzie trzeba młodzieńczej energii, mądrej radości i szlachetnej pokory.
Szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców. Przez czas prób wspieraliście dziecko, zapewniliście dojazd na koncert i byliście na nim jako widzowie. Dla dziecka nie ma większej nagrody, niż obecność taty i mamy, gdy odnosi sukces i nie jest istotne, czy ma 5, 10, 15 czy 30 lat. Szczerze dziękuję z nadzieją, że będą Państwo zawsze blisko naszych wspólnych działań. Dobre rzeczy wymyślają jednostki, ale budują pokolenia.
Dziękuję braciom od serca: Marianowi Kamińskiemu, Jankowi Hoppenowi i Jackowi Karczewskiemu za to, że są zawsze tam, gdzie rodzi się dobro i piękno. Są ze swoją mądrością, wrażliwością i talentami zawsze przygotowani i otwarci.
Dziękuję współorganizatorom – dyrekcji Zespołu Szkół w Rychlikach, nauczycielom i pracownikom obsługi za nieocenioną pomoc organizacyjną, przychylność i zaufanie, dostrzeganie wspólnych celów oraz proboszczowi parafii ks. Lechowi Wasilewskiemu za udostępnienie świątyni i wsparcie duchowe oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do naszej uroczystości.

{gallery}16/koncertpapieski{/gallery}

 

Filmy nagrane przez Roberta Cytryckiego:
https://www.youtube.com/watch?v=iMx8VRCzOcg
https://www.youtube.com/watch?v=iMCj0b83x5w