Skip to main content

Łopaty wbite – kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 527 w przebudowie

2015-07-16

– Jeżeli samorządy chcą współpracować może to przynieść świetne efekty. Przykładem jest nasze porozumienie – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin w marcu br., gdy Wójt Gminy Rychliki podpisywał umowę na wspólne finansowanie inwestycji. 14 lipca w Kwietniewie samorządowcy symbolicznie wbili pierwsze łopaty.
5 km nowej drogi, wzdłuż całego odcinka ścieżka rowerowa, w Dymniku i Kwietniewie chodniki i zatoki autobusowe – te prace wykonawca musi zakończyć do 30 października 2015 roku. Wartość inwestycji to prawie 12,5 mln zł, z tego 95% jest dofinansowana ze środków unijnych, 1 mln zł to wkład Gminy Rychliki.

– Gmina dzisiaj jest partnerem Urzędu Marszałkowskiego w tej inwestycji. Cieszę się, że nasza sytuacja finansowa pozwala na realizację kolejnych działań – mówi wójt Henryk Kiejdo. Podkreślił również bardzo merytoryczną, rzeczową współpracę z Zarządem dróg Wojewódzkich. – To istotne, bo samorządowi gminnemu bardzo ułatwia i planowanie kolejnych inwestycji, i komunikację z mieszkańcami – dodał.
W uroczystości udział wzięli m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich, wykonawcy, radny Mateusz Pieczywek i Henryk Wdowiak, sołtys Kwietniewa Joanna Łupina oraz mieszkańcy.
Drogi wojewódzkie w Gminie Rychliki
Łączna długość dróg wojewódzkich w gminie Rychliki to 26 km, z tego po remoncie odcinka Rychliki–Kwietniewo wyremontowanych będzie 16 km.
Remonty w 2014 roku: 8,3 km drogi 527 Rychliki–Jelonki, 1,3 km nowego asfaltu na drodze 526 Gołutowo–Dziśnity.

Film z uroczystości możesz obejrzeć tutaj

{gallery}15/droga{/gallery}