Skip to main content

Muzyka popłynie na Dożynkach Powiatowych w Rychlikach

2012-09-14

Zespół „Potok” powstał w 2010 roku przy Urzędzie Gminy Rychliki z inicjatywy Adama Proszowskiego i Michała Fedaka. Wówczas występował jako trio pod humorystyczną nazwą „Chór Wujów”.
Dziś grupa „Potok” nadal działa pod egidą UG Rychliki przy Bibliotece Gminnej.
Zespół ma za sobą pracowity rok, który upłyną na opracowywaniu repertuaru i szlifowania go na koncertach. Obecnie jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty.

 

W 2011 r. nastąpiło rozszerzenie składu do sekstetu, który tworzą:

Anetta Janik – skrzypce, śpiew
Michał Fedak – gitara akustyczna, śpiew
Marian Kamiński – śpiew, flet, drumla, warstwa tekstowa
Andrzej Bieńkowski – gitara akustyczna, śpiew, harmonijki
Janek Hoppen – instrumenty perkusyjne
Bartek Krzywda – instrumenty klawiszowe, aranżacje

POTOK to dźwięki, strumień brzmień. Muzyka płynie. Czasem przypomina leniwą rzeczkę, czasem górski potok. Nurt jest spokojny, a za chwilę gna jak szalony po kamienistym dnie. Meandruje bez przeszkód przez pola, by potem wpaść do lasu i przedzierać się przez powalone drzewa.
Podobnie jest z muzyką zespołu „Potok”. Muzycy swobodnie czerpią z folkloru polskiego, ukraińskiego, skandynawskiego. Nie trzymają się żadnych zasad, tradycji ani schematów. Nie ma tu dominującego stylu, swobodnie pomieszane są elementy folkloru warmińskiego z hinduskimi zagrywkami, orientalne brzmienia z jazzowymi solówkami. Dziwaczne instrumenty akustyczne świetnie współbrzmią z elektroniką. Naczelna zasada: musi być ładnie, a granie musi sprawiać satysfakcję. Każdy z muzyków wkłada coś od siebie, inspiracje są bardzo szerokie – mówi Bartek Krzywda.

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „Potok” podczas Dożynek Powiatowych w Rychlikach ok. godz. 1500.
A jak śpiewają, można posłuchać:

www.youtube.com/watch?v=8kKldILUWiY

http://www.youtube.com/watch?v=yAQxcRfNa1g&feature=relmfu

{gallery}12/potok{/gallery}