Skip to main content

Niecodzienna wizyta

2017-10-06

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rychlikach już drugi rok realizowany jest projekt edukacyjny „Szkoła Młodych Geniuszy”. Beneficjenci, którymi są uczniowie klas czwartych i piątych, mają możliwość zdobywania i pogłębiania wiedzy z  zakresu różnych dziedzin nauki i kultury. Dlatego systematycznie biorą udział  w zajęciach edukacyjnych odbywających się na terenie szkoły, jak również w Centrum Spotkań Edukacyjnych „Światowid” w Elblągu. Z tego powodu 6 października 2017r. gościliśmy w naszej szkole niecodziennych gości.

Odwiedzili nas: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego p. Gustaw Marek Brzezin, Dyrektor Gabinetu Marszałka p. Zbigniew Kiersz, Dyrektor Centrum Spotkań Edukacyjnych „Światowid” w Elblągu p. Antoni Czyżyk, zastępca Dyrektora Centrum Spotkań Edukacyjnych „Światowid” w Elblągu p. Magdalena Czarnocka – Kaptur, koordynator projektu p. Marta Derlukiewicz. W spotkaniu z uczestnikami projektu brali udział również gospodarze tego miejsca:  Wójt Gminy Rychliki p. Henryk Kiejdo, Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Rychlikach p. Jacek Tuński, zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej  w Rychlikach p. Alicja Goszcz – Zając oraz wychowawcy.
Ta wyjątkowa wizyta obudziła w naszych gościach wspomnienia z czasów szkolnych, którymi podzielili się z uczestnikami. Każdy z nas, jeżeli tylko chce może osiągnąć sukces, niezależnie od tego, skąd pochodzi. Temu mają służyć również dodatkowe zajęcia odbywające się w ramach projektu. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne. Również szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe zasoby w postaci książek i gier.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się i są zaangażowani w realizację projektu „Szkoła Młodych Geniuszy” umożliwiającego wszechstronny rozwój naszych uczniów.
Gabriela Żylis

 

{gallery}17/szkolamalychgeniuszy{/gallery}