Skip to main content

Nowe nawierzchnie asfaltowe w Jelonkach i Rejsytach

2020-10-06

jelonki osiedle 00014Pierwszy dzień października okazał się intensywny pod względem inwestycji na drogach gminnych. Już od samego rana na drodze osiedlowej w Jelonkach, a także na „kamionce” w Rejsytach rozpoczęło się układanie mas asfaltowych.

Trzeba przyznać, że chyba do tej pory mieszkańcy nie do końca wierzyli, że dzieje się to na co oczekiwali od dziesięcioleci. Ale nie tylko się dzieje, ale i zaczyna coraz lepiej wyglądać. W Jelonkach osiedle zyskuje nową szeroką drogę i chodnik, w Rejsytach powstaje 5 metrowa „autostrada” a kolejnym etapem prac będzie układanie kamienia na odcinku do pałacu. Już niedługo będziemy mogli poinformować o ostatecznym zakończeniu prac.

Tego samego dnia odbyło się oficjalne zakończenie odbiorów remontu drogi Jelonki Rodowo. Pomimo niewielkiej szerokości asfaltu, robotę robią mijanki i dość szerokie utwardzone pobocza, więc nie powinno być problemów z minięciem się z większym pojazdem. Zjazdy rolne zrobione zostały 5 metrowe a nie jak to się przyjęło 3-3,5 metrowe. Na razie zamieszczamy kilka zdjęć z terenu, wkrótce wszystkie inwestycje zostaną sfilmowane i zaprezentowane na naszej stronie.

 

1. Jelonki – Osiedle

{gallery}20/jelonki_osiedle{/gallery}

 

2. Jelonki – Rodowo

{gallery}20b/jelonki_rodowo{/gallery}

 

3. Rejsyty

{gallery}20b/rejsyty_kamionka{/gallery}