Skip to main content

Nowy urząd

2020-04-03

widok 2 wynikPomimo niecodziennej i trudnej sytuacji epidemiologiczej w kraju, nadal myślimy o przyszłości mieszkańców naszej gminy, ale również coraz częściej zastanawiamy się nad warunkami, w jakich sami pracujemy. Nasze działania zostały zaplanowane wcześniej i na chwilę obecną po prostu kontynuujemy prace w obranych kierunkach mając nadzieję, że po tym trudnym okresie prędzej czy później wszystko wróci do normy.

Już za miesiąc gotowy ma być projekt dostosowania siedziby Gminnego Zakładu Komunalnego do zaleceń sanitarnych, a dla obecnej siedziby Urzędu Gminy planujemy wykonanie termomodernizacji. Jednak wsłuchując się w głosy radnych, mieszkańców i współpracowników, chcemy poprawić warunki zarówno naszej pracy jak też i obsługi interesantów. Chcielibyśmy za kilka lat przenieść siedzibę Urzędu Gminy do większego budynku po dawnym przedszkolu naprzeciwko poczty w Rychlikach. Na razie mamy przygotowaną koncepcję wstępną, która miała nam pokazać możliwości zagospodarowania sporego budynku pod względem naszej pracy i ułatwień dla interesantów. Przeniesienie siedziby zapewni duży parking tylko na potrzeby urzędu (17 miejsc zwykłych oraz 2 dla osób niepełnosprawnych), podjazd dla osób niepełnosprawnych, a także rozwiązanie dzisiejszego problemu, jakim jest obecne umiejscowienie kasy, opłat i USC na piętrze. W nowej siedzibie wszystko to znajdzie się na dole, co będzie znacznym ułatwieniem zwłaszcza dla osób starszych. Na poddaszu zmieści się duża sala konferencyjna, gdzie będą mogły odbywać się sesje rady gminy oraz większe spotkania.

Mamy swoją wizję, mamy plany, mamy otwarte głowy ale wszystko też zależy od możliwości. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się przygotować realny projekt remontu i adaptacji budynku „na górce”.

 

{gallery}20/nowy_urzad{/gallery}