Skip to main content

Obchody Święta Niepodległości w ZS w Rychlikach

2010-11-10

10 listopada, o godzinie 13, na holu gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła dyrektor ZS p. Elżbieta Biczak. Podkreśliła wartość rzeczonego święta dla wszystkich Polaków, w tym dla współczesnego młodego pokolenia.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Rychliki Henryk Kiejdo, ksiądz proboszcz Samuel Józef Bommersbach, radni, przedstawiciele policji i straży pożarnej, sołtysi, rodzice uczniów, emerytowani i obecni nauczyciele oraz młodzież gimnazjalna.Uczniowie wykazali się wielkim kunsztem aktorskim oraz znajomością trudnej, okupionej krwią, bólem i cierpieniem drogi Polaków do niepodległości.

Slajdy na wielkim ekranie, gra świateł, modulowane głosy młodych „aktorów” pozwoliły w wyobraźni przenieść się widzom w czasie i poznać patriotyczną postawę Polaków walczących o wolność naszej ojczyzny.
Na zakończenie spektaklu uczniowie przypomnieli, że słowo patriotyzm nie jest archaizmem, obowiązuje również współczesnych Polaków i nie chodzi tu na szczęście o przelewanie krwi, ale chociażby o czczenie symboli narodowych, poszanowanie siebie nawzajem, tolerancję, prostolinijność, brak obłudy.
Wójt Henryk Kiejdo podkreślił, iż młodzież najlepiej wyraziła znaczenie słowa patriotyzm i z uznaniem wypowiadał się o wystawionym spektaklu, w którym udział wzięli: Magda Fedak, Dominika Załęska, Ala Onichimowska, Monika Pietroń, Ala Łuczkiewicz, Marlena Łuczkiewicz, Mateusz Borowski, Patrycja Bona, Patrycja Kruk, Kamil Licznerski, Mariusz Stupak, Ola Klimiuk, Dawid Kozłowski, Wojtek Pieczywek, Daria Zbita, Weronika Banaszek.
Na duże uznanie zasługują nauczyciele przygotowujący młodzież : p. Michał Fedak oraz p. Andrzej Kur.

{gallery}10/20{/gallery}