Skip to main content

Piszmy w sprawie drogi 527

2018-02-08

Zarówno władze gminy jak i mieszkańcy z niecierpliwością czekają na ciąg dalszy przebudowy drogi 527 na odcinku Kwietniewo – Pachoły. Wójt Gminy Rychliki nie przestaje zabiegać o wpisanie tej inwestycji poprzez pisma kierowane do osób decyzyjnych zarówno w Urzędzie Marszałkowskim jak i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, jednak głosy mieszkańców mogłyby stanowić nieocenione wsparcie i być może “pomóc” decydentom w podjęciu korzystnej dla nas decyzji.

W dniu 19 lutego odbędzie się posiedzenie Sejmiku Województwa, podczas którego będą podejmowane decyzje dotyczące inwestycji drogowych na teren województwa. Jeśli odpowiednia ilość głosów naszych jako mieszkańców dotrze np. do Marszałka województwa, przychylnego zresztą naszej gminie, mamy dużą szansę na wywalczenie przebudowy drogi, podobnie jak było to w przypadku skutecznej walki o odcinek Rychliki – Jelonki. Tam zbieranie podpisów i determinacja Wójta i radnych dały pozytywny rezultat, więc podobnie może się stać i teraz. O wsparcie akcji i jej rozpropagowanie szczególnie prosimy sołtysów wszystkich miejscowości z terenu gminy.

Bardzo prosimy o wsparcie działań gminy i wysyłanie próśb o remont pozostałego odcinka drogi na adres Marszałka gustaw.marek.brzezin@warmia.mazury.pl.