Skip to main content

Płoną stogi…

2012-03-13

Głupota czy brak wyobraźni? A może celowe działanie?

W minioną niedzielę spłonął kolejny stóg na terenie gm. Rychliki. Tym razem zdarzenie miało miejsce przy drodze Jelonki – Rychliki. Wcześniej spłonęły dwa stogi; jeden w okolicy Kwietniewa, drugi Dymnika. We wszystkich przypadkach najprawdopodobniej doszło do celowego podpalenia lub zaprószenia ognia, co wskazuje, że na terenie gminy Rychliki mógł pojawić się piroman. Odpowiedzi na te pytania nie poznamy, jeżeli nie uda się zatrzymać tego pozbawionego wyobraźni i jakichkolwiek skrupułów osobnika.

Od 5 miesięcy Komisariat Policji w Pasłęku prowadzi postępowanie w sprawie podpaleń na terenie gm. Rychliki. Niestety do chwili obecnej nie udało się jednoznacznie ustalić osób odpowiedzialnych za te czyny. W związku z powyższym zwracamy się z prośba o przekazywanie do tutejszej jednostki policji wszelkich informacji na ten temat. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się nam ustalić sprawcę dotychczasowych podpaleń i zapobiec kolejnym nieszczęściom.

Za przekazanie informacji mogących doprowadzić do ujęcia sprawcy podpaleń przewidziana jest nagroda pieniężna. Wszystkim pragnącym pomóc zapewniamy anonimowość. Wszelkie informacje można przekazywać dzwonić pod numer alarmowy 997 lub do dyżurnego KP Pasłęk 55 249 99 00, albo droga elektroniczną na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod adresem http://www.elblag.policja.gov.pl/ zakładka „Przekaż informację”.