Skip to main content

Po spotkaniu w Markusach

2019-07-29

markusy spotkanie minPodwyżki płac dla nauczycieli oraz pomoc państwa w zakresie dopłat do linii autobusowych, te tematy były przedmiotem spotkania w UG w Markusach. Przygotowując się do nowych rozwiązań wymienialiśmy doświadczenia z Wójtem Markus i Wójtem Gminy Elbląg Sejm znowelizował kartę nauczyciela, dzięki czemu nauczyciele dostaną podwyżkę. Średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie we wrześniu o 9,6 proc. Jak czytamy w uzasadnieniu sejmowym – tzw. średnie wynagrodzenie nauczycieli wyniesie: nauczyciela stażysty – 3338 zł, nauczyciela kontraktowego – 3705 zł, nauczyciela mianowanego – 4806 zł, nauczyciela dyplomowanego – 6141 zł.

Inne zmiany to ustalenie minimalnej wysokości dodatku za wychowawstwo na poziomie 300 zł, wprowadzenie jednorazowego świadczenia dla nauczyciela stażysty odbywającego staż na stopień nauczyciela kontraktowego w wysokości 1000 zł oraz zmiany zasady oceny pracy nauczycieli i awansu.
Nowe linie autobusowe, czy powstaną? Państwo chce dopłacić 80 groszy do jednego kilometra połączeń, pozostałe koszty pokrywają samorządy i operator linii autobusowych. Bazująć na naszych dotychczasowych doświadczeniach i wsłuchująć się w głos naszych sąsiadów obciążenia gmin mogą być zbyt wysokie w stosunku do zainteresowania transportem publicznym naszych mieszkańców.

markusy spotkanie