Skip to main content

Podziękowania dla naszych Strażaków

2020-04-17

akcja maseczka 00 wynik10 kwietnia br. w naszej gminie odbyła się akcja „Maseczka dla Mieszkańca”, w ramach której każdy, kto zgłosił się w jednym z wyznaczonych punktów, otrzymał darmową maseczkę ochronną wielokrotnego użytku. Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki pomocy niezastąpionych druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Nasi Strażacy zadbali o prawidłowy przebieg akcji oraz zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Maseczki były wydawane sprawnie, przez co w żadnym momencie nie dochodziło do powstawania zgromadzeń publicznych.

Drodzy strażacy-ochotnicy, za zaangażowanie w akcję oraz gotowość operacyjną dziękuję serdecznie w imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców!

Szanowni Mieszkańcy! Mam świadomość, że w związku z aktualnym nakazem stosowania środków ochrony osobistej w miejscach publicznych zapotrzebowanie na maski ochronne jest ogromne, a przeprowadzona przez nas akcja nie zaspokoiła tego zapotrzebowania w 100%. Kryzys epidemiologiczny może potrwać jeszcze wiele długich miesięcy, w czasie których wszyscy będziemy musieli na bieżąco uzupełniać zapasy środków ochrony indywidualnej. Swoimi działaniami pragnąłem wesprzeć Państwo w przystosowywaniu się do nowej, obfitującej w liczne restrykcje rzeczywistości. Kierowałem się przy tym przede wszystkim troską o osoby szczególnie bezbronne: seniorów, samotnych lub odizolowanych od swoich rodzin. Właśnie z myślą o nich dodatkowe maseczki trafiły wczoraj do sołtysów poszczególnych miejscowości z naszej gminy. Sołtysi przekażą maski najbardziej potrzebującym mieszkańcom – samotnym osobom, które ze względu na zły stan zdrowia i zaawansowany wiek nie mogły wziąć udziału w zorganizowanej przez urząd gminy akcji.

Zbigniew Lichuszewski

Wójt Gminy Rychliki

 

{gallery}20/akcja_maseczka{/gallery}