Skip to main content

Pół wieku razem

2016-12-09

7 par małżeńskich z terenu gminy Rychliki świętowało 8 grudnia 2016 r. Złote Gody. Na dostojnych Jubilatów, którzy mimo różnych przeciwności losu dotrzymali danego sobie przyrzeczenia, patrzymy z podziwem i szacunkiem.
Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodzili Państwo: Bronisława i Feliks Kinapfel, Maria i Jan Warenik, Zofia i Marian Wójcik, Jadwiga i Mirosław Sowińscy, Felicja i Wacław Urbanowicz, Eryka i Czesław Miszkiel, Józefa i Henryk Kuzyk.

Z tej okazji w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rychlikach odbyło się uroczyste spotkanie. Aktu dekoracji medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Henryk Kiejdo. Jubilaci otrzymali odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Bohaterom tej uroczystości życzymy trwania w tej pięknej miłości, zdrowia i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi codziennie każdej rodzinie.
Spotkania z Jubilatami odbywają się w naszej gminie każdego roku. Są doskonałą okazją do uhonorowania par małżeńskich z 50-letnim stażem medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

{gallery}16/50lat{/gallery}