Skip to main content

Pomóż Martynce

2013-04-05

Szanowni Państwo !!!
Zwracamy się z ogromną prośbą….
Martynka urodziła się 20.06.2002r  jest wesołą i pogodną dziewczynką. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa (przepuklina oponowo-rdzeniowa) i wodogłowiem.
W efekcie cierpi na szereg dolegliwości ze strony układu nerwowego:niedowład kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, wada wzroku, epilepsja,młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, samoistne złamania kończyn dolnych. Martyna ma za sobą cztery poważne operacje i liczne pobyty w szpitalu. Jest pod opieką poradni specjalistycznych. Wymaga ciągłej, intensywnej rehabilitacji, przyjmowania leków i zwiększonej opieki bliskich. Mimo kłopotów ze zdrowiem jest bardzo dzielną dziewczynką. Leczenie i rehabilitacja jest długotrwała. Staramy się jej pomagać na ile możemy i choć czasami jest to trudne nie poddajemy się.

Martynka porusza się na wózku inwalidzkim i świetnie sobie radzi. Mimo swej niepełnosprawności szybko  nawiązuje kontakty z innymi dziećmi. Każdy Jej uśmiech motywuje nas do działania. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Jedynie intensywna rehabilitacja i odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny dają szansę i nadzieję na poprawę sprawności ruchowej naszej córeczki. Wiemy również, że największe efekty dają turnusy rehabilitacyjne( średni koszt turnusu od 5.000zł i więcej). Jednak koszty turnusów i sprzętu są bardzo wysokie i przewyższają nasze możliwości finansowe. Trudno jest nam prosić o pomoc, ale niestety nie mamy innego wyjścia.

Dlatego też ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA-LUDZI DOBREJ WOLI CZUŁYCH NA CIERPIENIE INNYCH Z OGROMNĄ PROŚBĄ O WSPARCIE FINANSOWE NA POKRYCIE KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z LECZENIEM I REHABILITACJĄ NASZEJ MARTYNKI.

Na dzień dzisiejszy potrzebujemy dla Martynki platformę przyschodową dla osoby niepełnosprawnej, aby nie mieć problemu z pokonywaniem części schodów. Koszt takiej platformy to około 50 tys zł.
Chcielibyśmy jej pomóc,aby mogła cieszyć się życiem i korzystać z niego tak jak jej rówieśnicy. W leczeniu i rehabilitacji kibicuje Jej starszy brat Michał.

NASZYM WSPÓLNYM MARZENIEM JEST TO, BY MARTYNKA CHODZIŁA. Będziemy wdzięczni za każdą nawet najmniejszą pomoc również  rzeczową.

                    Serdecznie dziękujemy
                  Anna i Krzysztof  rodzice Martynki

Wpłaty własne oraz darowizny można przekazywać na poniższe konto Fundacji,której Martynka jest podopieczną.

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z pomocą”

ul Łomiańska 5
01-685 Warszawa

BANK BPH SA Oddział w Warszawie

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Z dopiskiem 2537 MARTYNA WIŚNIEWSKA- DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Wpłaty i przelewy  z zagranicy

BPKOPLPW  PL 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

KONIECZNIE Z DOPISKIEM