Skip to main content

Program “Autochodzik”

2012-05-10

W Elblągu i powiecie elbląskim ruszył program „Autochodzik”, którego twórcą jest pan Mirosław Wołowik a celem  jest przygotowanie przedszkolaków do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Jest to program cykliczny, realizowany w oparciu o nowe metody i pomoce dydaktyczne. Dzieci poprzez zabawę wszystkimi zmysłami uczą się właściwych zachowań i postaw w ruchu drogowym.
Nasza szkoła w lutym została zaproszona na spotkanie do WORD-u w Elblągu i uczestnictwo w tym programie. Pani Dyrektor E. Biczak złożyła deklaracje przystąpienia do programu, ale potrzebne były duże pieniądze( około 4.500zł ) na zakup tego zestawu.

Niestety nie stać nas na takie wydatki, mieliśmy wielkie obawy co do pozyskania Autochodzika. Z powiatu elbląskiego i Elbląga zgłosiło swój udział 33 przedszkola i szkoły, szczęściarzami okazało się 12 placówek , wśród nich znalazła się nasza szkoła. Autochodzik w całości ufundował nam Prezes Alstom Polska w Elblągu pan Jakub Radulski, któremu bardzo serdecznie dziękujemy. To dla nas wielkie wyróżnienie, zaszczyt     i ogromna radość, że nasze maluchy mogą uczyć się zasad bezpieczeństwa korzystając z Autochodzika. 23 kwietnia pani B.Miszczuk  koordynatorka programu wraz z panią dyrektor E. Biczak i J. Grabowską i grupą dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w uroczystym przekazaniu Autochodzików. Maluchy , tak jak i inne przedszkolaki musiały dać krótki występ na scenie kina „ Światowid”. Był to dla dzieci oraz pań wielki stres (występowały bez próby) a na przygotowanie było kilka dni, ale zaprezentowały się bardzo dobrze w piosence „ Czarne jagódki”.
Dzieci wystąpiły w składzie: L.Cichocka, K. Kosiorowska, A. Zalewska, J. Brzezińska, N. Mazur, A. Zasada oraz N. Żuk.
Autochodzik odebraliśmy z rąk pana dyrektora WORD-u w Elblągu Z. Lichuszewskiego.
Program już rozpoczął swoje działanie wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodziców akcją ZZ- Zawsze Zapinam Pasy, celem jest przypominanie kierowcom o tym jak ważne jest  zapinanie pasów.
Kochani rodzice! Pamiętajcie, że my dorośli słyszymy i spostrzegamy lepiej i więcej niż dzieci, pole widzenia dorosłego – 1800, dziecko do lat 8 – 700. Dlatego też, dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych pociech, bo bezpieczne dziecko to szczęśliwe dziecko i jego rodzice.
Zapraszamy rodziców do uczestnictwa w zabawach z Autochodzikiem wraz z dziećmi.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pana Z. Lichuszewskiego za wszelkie okazane zainteresowanie sprawami naszej szkoły.

 

{gallery}12/autochodzik{/gallery}