Skip to main content

Przebieg uroczystości w Świętym Gaju

2007-04-23

W piątek 20 kwietnia o godz. 14.00 odbyło się w kościele w Św. Gaju skupienie kapłanów i sióstr zakonnych. W spotkaniu tym uczestniczył Biskup Pomocniczy diecezji elbląskiej ks. Bp Józef Wysocki, a krótkie rozważania na temat kościoła, księży i wiernych wygłosił ksiądz rektor seminarium olsztyńskiego ks. prof. dr hab. Władysław Nowak.
O godz. 15.00 odbyła się msza święta, po której kapłani i siostry zakonne udali się na poczęstunek do domu pielgrzyma. W sobotę o godz. 10.30 przy ołtarzu polowym odprawiona została droga krzyżowa, w której wzięli udział pielgrzymi przybyli na uroczystości.

Święto ku czci św. Wojciecha, obchodzone w Świętym Gaju, przyciąga coraz więcej wiernych. W tym roku, oprócz tradycyjnych pielgrzymek pieszych i autobusowych, można było spotkać pielgrzymów na rowerach. Około godz. 11.50 rozpoczęła się uroczysta procesja kapłanów, której przewodził ks. Bp Jan Styrna. Następnie, na ołtarzu polowym, została odprawiona Msza Święta podczas, której homilię wygłosił ks. Biskup. W swojej homilii nawiązał do historii i życia św. Wojciecha, do tego jak ważną rolę odegrał w budowaniu kościoła w Polsce. Po mszy ks. proboszcz Mirosław Bułecki podziękował wszystkim za tak liczne przybycie i uczestnictwo w święcie. Po zakończonych uroczystościach księża i wierni udali się do domu pielgrzyma na ciepły posiłek. Na obchodach Wojciechowych w Św. Gaju obecny był również poprzedni proboszcz parafii ks. Mirosław Masztalerek.

 {gallery}07/5{/gallery}