Skip to main content

Przypomnienie o programie “Wspieraj Seniora”

2020-11-12

wspieraj senioraW związku z małym zainteresowaniem programem “Wspieraj Seniora” realizowanym przez GOPS w Rychlikach gorąco zachęcamy wszystkie osoby 70+ do bezwzględnego pozostawania w domach oraz do zgłaszania swoich potrzeb pod jednym z numerów telefonów: 22 505 11 11 lub 55 248 84 73

W ramach programu osobom starszym mogą być dostarczone artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Koszty zakupów pokrywa Senior. Osoba wspierająca seniora może również wykonać (nieodpłatnie) czynności związane z codziennym funkcjonowaniem, np. sprawy urzędowe (jeżeli zakres tych usług nie wymaga upoważnienia od Seniora lub udostępnienia danych wrażliwych), wyprowadzenie psa, itp. Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym.   

Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych. Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego ani nie jest przyznawana na drodze administracyjnej.

Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. To właśnie dla nich powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. O możliwości uzyskania wsparcia trzeba jednak przede wszystkim wiedzieć, dlatego prosimy wszystkie osoby odwiedzające stronę o propagowanie idei programu wśród znajomych oraz członków rodziny.