Skip to main content

Ruszamy z przetargami

2016-08-26

W ostatnich dniach Urząd Gminy Rychliki ogłosił dwa kolejne przetargi inwestycyjne. W ubiegłym tygodniu (19 sierpnia) ruszył przetarg na długo wyczekiwaną przez mieszkańców Śliwicy przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w tej miejscowości. Zaplanowane prace zapewnią właściwy standard obiektu i przede wszystkim dadzą mieszkańcom sołectwa możliwość integrowania się oraz aktywizacji lokalnej społeczności.

 

– Ta informacja o remoncie świetlicy, to dla mieszkańców sołectwa wspaniała wiadomość. Dzięki temu, sołectwo zyska miejsce, gdzie lokalna społeczność będzie mogła się integrować. – powiedziała pani sołtys Magdalena Cieśla. – Do tej pory  nie mieliśmy możliwości organizowania żadnych spotkań, zabaw dla dzieci ani dla dorosłych. Dzięki nowej świetlicy nadrobimy te zaległości. – zapewnia pani sołtys. 

 

Wczoraj natomiast ogłoszono kolejny w tym roku przetarg na budowę sieci wodociągowej. Będzie to inwestycja pomiędzy Jelonkami a Budkami łącząca sieci wodociągowe już istniejące w pierwsze elementy systemu pierścieniowego. Szczegółowe informacje na temat przetargu znajdują się na stronie BIP Urzędu Gminy Rychliki

Na początku września rozstrzygną się oba przetargi, a koniec realizacji inwestycji zaplanowano na koniec bieżącego roku.