Skip to main content

#sadziMY w Gminie Rychliki

2020-09-18

DSC 1424Dzisiaj miała miejsce druga odsłona zainicjowanej przez parę prezydencką akcji #sadziMY. W naszej gminie w przedsięwzięciu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.

Każda chętna osoba czy organizacja mogła zgłosić się do jednego z 430 nadleśnictw czy też do jednej z siedemnastu regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych i odebrać sadzonki lipy, świerku, klonu zwyczajnego czy klonu jaworu. Akcję oficjalnie zainaugurowali Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka wzięła udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.

Akcja ma przede wszystkim znaczenie symboliczne. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

W naszej gminie w inicjatywie wzięli udział podopieczni Środowisowego Domu Samopomocy w Kwietniewie, dzięki którym teren zrekultywowanego wysypiska śmieci w Rychlikach zyskał na bioróżnorodności. Miejmy nadzieję, że posadzone tam dzisiaj lipy już niedługo zaczną do siebie zwabiać pszczoły z okolicznej pasieki.

{gallery}20/sadzimy_z_prezydentem{/gallery}