Skip to main content

SŁOŃCE TO MY

2012-06-05

Na nic wszelkie nadzieje, zaklinanie i błagalnie wznoszony w górę wzrok. Padało pięknie.
Ale przecież to Dzień Dziecka, więc co tam deszcz:)
Dzielni wędkarze udali się na swoje pozycje strategicznie rozmieszczone wokół basenu przeciwpożarowego. W tym samym czasie maluchy pielęgnowały swoją tężyznę fizyczną na sali gimnastycznej na przygotowanym dla nich torze przeszkód, a gimnazjaliści wyginali śmiało ciało przy dźwiękach muzyki na holu.

Kto akurat nie miał na to ochoty, mógł zabawić się z wychowawcą „w kotka i myszkę” lub popatrzeć na innych (to też fajne zajęcie). A byli też tacy, którzy grali w kosza słonecznikiem. Każdy pomysł się liczy:)
W międzyczasie, w strugach deszczu, przed szkołą stanął pod parasolem basenik, w którym rozgrzane maluszki łowiły styropianowe rybki. Zabawy było co niemiara. I gdyby nie zapach grillowanej kiełbasy, pewnie łowienie potrwałoby do wieczora.
Pierwszaki pani Asi Szponar parę tygodni wcześniej brały udział w konkursie rysunkowym zorganizowanym przez hurtownię sprzętu wędkarskiego „SAWKA” z Elbląga, więc zasłużyły na nagrody ufundowane przez p. Mariannę Sawka. W podziwianiu prac i wręczaniu nagród, obok naszej Pani Dyrektor, uczestniczyli także specjalni goście z Zarządu Okręgu PZW: Teresa Konopka, Lech Solarski, Kazimierz Paliński, Fabian Mikuła oraz członkowie Zarządu PZW w Rychlikach.
W tym też czasie na sali gimnastycznej drużyna siatkarska naszych dziewcząt (nasze złotka) rozegrały „mecz o wszystko” z nauczycielami no i tym razem okazało się, że to nauczyciele są „złotkami”:)
Kiedy kiełbaski na grillu uśmiechały się pięknie do wszystkich oczekujących swojej porcji, na holu pojawiły się nagrody, morze nagród.
Rozdawanie ich trwało i trwało…
I tyle było przy tym uśmiechów i radości, ile tylko mogła tego dnia pomieścić nasza szkoła.
I co z tego, że padał deszcz:)))
Wszystkim sprawcom tych uśmiechów należą się ogromne podziękowania.  Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę  tych osób które zaangażowały się w poszukiwanie sponsorów oraz organizację Festynu Wędkarskiego z Okazji Dnia Dziecka (p. Adama Proszowskiego, p. Andrzeja Szponar, p. Wojciecha Tyburskiego, p. Tadeusza Cichockiego i oczywiści p. Elżbiecie Biczak). Duże podziękowania dla Straży Ochotniczej z Rychlik (p. Damian Maczyta oraz p. Łukasz Klimiuk) za przygotowanie basenu do wędkowania dla maluchów.
Głównymi sponsorami nagród byli: Grzegorz Misiewicz właściciel firmy „CLEANER”,  firma JAXON, Hurtownia sprzętu wędkarskiego” SAWKA” Edwarda  Sawki  z Elbląga, Sklep wędkarski „ROBAL” Wojciecha Głuchowskiego z Elbląga, Sklep wędkarski „SHARK” Piotra Siółkowskiego z Elbląga, Firmy: DRAGON, TRAPER, EXPERT, GUT-MIX – Edmunda  Gutkiewicza, BALSAX, SENSAS, MONDIAL, Restauracji BOSTON z Pasłęka, Sklep spożywczy z Rychlik.

{gallery}12/dziendziecka{/gallery}