Skip to main content

Słońce z gorącym uśmiechem przyglądało się dobrej zabawie…

2011-06-05

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Rychlikach był prawdziwym świętem sportu i radości. Tego dnia wszyscy uczniowie (i nauczyciele) spali o godzinę dłużej. Szkolny dzwonek miał także „dzień leniuszka”. Zamiast niego, o godzinie 9.00 na boisku szkolnym obok „Orlika”, zabrzmiał głos Pani Dyrektor E. Biczak, która dała sygnał do rozpoczęcia dobrej zabawy.
Pierwsi do „boju” ruszyli wędkarze. Najmłodsi zajęli miejsca przy, specjalnie na ten dzień przygotowanym przez strażaków, akwenie, w którym pływały styropianowe rybki. Tu nad porządkiem czuwali i wyniki skrzętnie notowali: Pan Marek Deroszewski oraz Pan Tadeusz Cichocki.

Nieco starsi uczniowie SP wraz z gimnazjalistami udali się w kierunku basenu strażackiego w centrum wsi. W asyście Pani Dyrektor G. Żylis, Pana A. Szponara oraz przedstawicieli Gminnego Koła Wędkarskiego (Pana Zygmunta Makowskiego, Pana Adama Proszowskiego, Pana Mieczysława Pereta, Pana Henryka Baśkiewicza) w gorących promieniach słońca cierpliwie czekali, aż zadrżą spławiki. A trzeba było mieć dużo cierpliwości tym razem.
Pozostali uczniowie, zarówno Szkoły Podstawowej, jak i gimnazjum, uczestniczyli w grach i zabawach, które przygotowane zostały specjalnie na ten dzień. Koniecznie należy wspomnieć o meczu pomiędzy nauczycielami i reprezentacją gimnazjum w piłkę siatkową oraz o trójboju nauczycielskim. Mecz piłki siatkowej wygrali nauczyciele, natomiast w trójboju prym wiodła oczywiście Pani Dyrektor E.Biczak.- mistrz wszelakich konkurencji.
Odbyły się także międzyklasowe konkursy wiedzy o naszym Zespole Szkół oraz o sporcie. Zwycięzcami pierwszego została M. Białek, a drugiego D. Drapała. W trakcie trwania całej imprezy dzieci i młodzież mogli się posilić przygotowanymi na grillu kiełbaskami i słodyczami.
Na zakończenie imprezy rozdane zostały nagrody. Okazało się, że jednak ryby, które specjalnie na ten dzień zostały zaproszone do basenu, dały się „wyciągnąć” do zabawy. Mistrzem w wyciąganiu ryb do zabawy w kategorii chłopców został Krzysztof Wiżyń, któremu nie oparło się 7 ryb, a w kategorii dziewcząt Wiktoria Marek – Ryś, która wyciągnęła do zabawy 3 rybki. Inni uczestnicy tej konkurencji mieli mniej osobistego uroku i wyciągali po jednej rybce. Nagrodzonych i uśmiechniętych był jednak cały tłum. Niektórzy mieli za mało rąk, by sobie ze wszystkimi nagrodami poradzić.
Wszystko dobre, co się szybko kończy, ale w tym miejscu głębokie ukłony należą się tym, bez których nie byłoby ani nagród, ani kiełbasek, ani lodów, ani batonów. Nie byłoby po prostu niczego!
To oczywiście nasi niezrównani sponsorzy, których listę prezentujemy poniżej i serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowania należą się Panu Adam Proszowskiemu, który drugi rok bardzo angażuje się w organizację i wyszukiwanie sponsorów tej imprezy. To dzięki niemu każde dziecko biorące udział w zabawie mogło dostać nagrodę. Kierujemy podziękowania w stronę strażaków Pana Damiana Maczytę, Pana Łukasza Króla oraz Szymona Kaszubowskiego (również za pomoc w zabezpieczeniu trasy w trakcie imprezy biegowej „Polska Biega”. Dziękujemy także wszystkim rodzicom, którzy dopingowali swoje pociechy podczas konkursów i zabaw, ale także pomagali utrzymywać porządek.

Lista sponsorów:

 • Wójt Gminy w Rychlikach
 • Radni Gminy Rychliki
 • Sołectwa: Rychliki, Kwietniewo, Wysoka
 • Sklep Wędkarski SHARK w Elblągu
 • Sklep Wędkarski „Robal” w Elblągu
 • Sklep Wędkarski „Rybka” w Pasłęku
 • Sklep Wędkarski Krystyny Machul w Pasłęku
 • Hurtownia Wędkarska Edmunda Gutkiewicza
 • Hurtownia Wędkarska „Sawka”
 • Firma JAXON
 • Firma DRAGON
 • Firma SALMO