Skip to main content

ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM…

2011-10-30

Nowy rok szkolny rozpoczął się już jakiś czas temu, ale dopiero 28 października poszerzył się krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rychlikach o 41 nowych uczniów z klasy Ia i Ib.
Tego dnia odbyło się uroczyste „Ślubowanie klas pierwszych”, do którego dzieci długo się przygotowywały. Zostały wybrane piosenki i wiersze, wykonane zaproszenia i dekoracje, zakupione birety i znaczki okolicznościowe oraz wykonane kolorowe kokardy. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Dyrektor Elżbieta Biczak, pani Wicedyrektor Gabriela Żylis, Rodzice, Nauczyciele, Klasy 0, II i III z wychowawczyniami oraz trójki klasowe klas IV-VI. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.

Następnie głos należał do pierwszoklasistów. Klasy Ia i Ib, przygotowane przez swoje wychowawczynie p. Joannę Szponar i p. Danutę Kondratowicz, kolejno prezentowały przygotowany program opracowany tak, aby każde dziecko miało okazję wystąpić przed zgromadzoną publicznością. Po tych występach uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły powtarzając tekst mówiony p. Joannę Szponar. Po części artystycznej głos zabrała p. dyrektor, by w kilku słowach podziękować i pogratulować pierwszakom za udany występ oraz życzyć dzieciom sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy. Kolejnym, bardzo oczekiwanym przez dzieci punktem programu, było pasowanie na ucznia. Pani wicedyrektor dotykała każdego ucznia w ramię wielkim ołówkiem i wypowiadała słowa: “Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”. Następnie każde dziecko otrzymało pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, a od młodszych i starszych kolegów naszej szkoły mnóstwo słodkości. Oficjalna część uroczystości została zakończona odśpiewaniem pieśni szkoły. Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie w klasie i wspólny poczęstunek dla dzieci, rodziców i wychowawców. Szczególne podziękowania należy złożyć w tym miejscu rodzicom, którzy oprócz licznego przybycia na uroczystość włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie poczęstunku.

 

„To, że jesteśmy uczniami
Naszym rodzicom zawdzięczamy
I z całego serca głośno wołamy
Mamo i Tato dziękujemy Wam za to!
Dziękujemy naszej Pani, a za co?
Za Pani pracę i za uśmiech Pani
Pani uśmiech
To jest do serc naszych kluczyk
I choćby dla niego warto się uczyć”

Więcej zdjęć na stronie szkolnej http://www.zsrychliki.superszkolna.pl

{gallery}11/25{/gallery}