Skip to main content

Spotkanie w sprawie drogi

2014-01-17

W dniu 16 stycznia 2014 r. z inicjatywy Wójta Gminy Rychliki w Urzędzie Gminy w Rychlikach odbyło się spotkanie dotyczące problemu postoju na drodze powiatowej Rychliki-Gołutowo dużej ilości samochodów ciężarowych dostarczających zboże do firmy DOSSCHE w Rychlikach. W spotkaniu uczestniczył dyrektor firmy pan Dawid Szczotka oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych pan Tadeusz Przyborski. Przez kilka ostatnich dni mieszkańcy Rychlik doświadczyli sporej uciążliwości w związku z blokowaniem jednego pasa ruchu drogi na odcinku kilkuset metrów oraz placu przy Gminnym Zakładzie Komunalnym i parkingu przy sklepie spożywczym.

Dyrektor firmy DOSSCHE złożył w tej sprawie wyjaśnienia i zapewnił, że sytuacja taka nie powtórzy się w przyszłości. Obiecał również, że w okresie wiosennym dokona napraw krawężników oraz poboczy w  miejscach naruszonych przez składy. Zarówno Wójt, pan Henryk Kiejdo  jak i dyrektor ZDP przyjęli ze zrozumieniem te wyjaśnienia.
Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, na odcinku drogi 1185N od skrzyżowania z drogą 527 do skrzyżowania z drogą do przedsiębiorstwa DOSSCHE, ustawione zostały obustronnie znaki zakazujące zatrzymywania się.

 

{gallery}14/dossche{/gallery}