Skip to main content

Spotkanie w związku z obchodami 700-lecia Rychlik

2009-06-30

W dniu 23 czerwca 2009r z inicjatywy Wójta Gminy Rychliki Pana Henryka Kiejdo w sali przy BPG Rychliki odbyło się spotkanie w związku z przyszłorocznymi obchodami 700-lecia Rychlik. W spotkaniu udział wzięli- zaproszeni przez Wójta- mieszkańcy Rychlik jak również pracownicy Urzędu Gminy i Biblioteki Publicznej w Rychlikach. Pan Henryk Kiejdo po powitaniu i określeniu celu spotkania wręczył uroczyste nominacje zaproszonym mieszkańcom Rychlik.

Otrzymanie nominacji jest dużym wyróżnieniem, ale równocześnie obliguje do prężnej i aktywnej pracy na rzecz obchodów 700-lecia Rychlik. W trakcie spotkania wywiązała się żywa dyskusja i padło wiele propozycji form uroczystości – między innymi wystawy fotografii, konkursy historyczne i malarskie, spotkania mieszkańców, wydanie okolicznościowej gazety i pieczęci oraz imprezy plenerowe. Spośród osób uczestniczących w zebraniu wyłoniono cztery zespoły, które będą realizować przydzielone im zadania.

  • zespół kulturalno-medialny,
  • zespół finansowy,
  • zespół logistyczny,
  • zespół sportowy.

Każdy zespół wybierze spośród swoich członków przewodniczącego, który będzie kierował grupą. Zespoły będą spotykać się niezależnie od siebie. Do końca roku 2009 przewiduje się opracowanie i wydanie kalendarza imprez.
Mieszkańców Rychlik, którzy chcą włączyć się do prac na rzecz obchodów 700-lecia Rychlik serdecznie zapraszamy.

 

{gallery}09/7{/gallery}