Skip to main content

Spotkanie z pszczelarzami

2017-04-13

M.in. o roli pszczół w rolnictwie rozmawiali przedstawiciele Warmińskiego Związku Pszczelarzy w Rychlikach z samorządem województwa.

Aktualny stan gospodarki pasiecznej na Warmii i Mazurach był tematem spotkania samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, przedstawicieli branżowych związków pszczelarskich i instytucji mających wpływ na rozwój gospodarstw pasiecznych. Konferencja odbyła się 5 kwietnia 2017 roku w Olsztynie.
– To bardzo dobra inicjatywa pana marszałka Gustawa Brzezina i okazja do omówienia problemów, a także możliwość nawiązania współpracy z samorządem województwa, co ważne dla sektora pszczelarskiego w regionie – mówi wójt Henryk Kiejdo, jednocześnie prezes Warmińskiego Związku Pszczelarzy w Rychlikach.

Podczas konferencji wójt Henryk Kiejdo omówił zagadnienia związane ze stanem gospodarki pasiecznej w województwie, chorobami pszczół oraz sposobami ich zapobiegania. Zaproponował także powołanie zespołu, który mógłby efektywnie realizować współpracę związków działających na rzecz producentów miodu z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego.
Sylwia Jaskulska z zarządu województwa podkreśliła, że samorządowi zależy na rozwoju sektora pszczelarskiego, który ma istotny wpływ na środowisko i produkcję rolno-spożywczą. Przypomniała, że żywność wysokiej jakości jest jedną z trzech tzw. inteligentnych specjalizacji regionu – obok gospodarki wodnej i przemysłu drzewnego.

https://olsztyn.tvp.pl/29827787/sektor-pszczelarski-rosnie-w-sile-swiadczy-o-tym-ostatni-sezon

{gallery}17/konferencja{/gallery}