Skip to main content

Spotkanie z radnymi powiatu elbląskiego

2019-08-22

Spotkanie z radnymi powiatu elbląskiegoW poniedziałek 19 sierpnia z inicjatywy Wójta Zbigniewa Lichuszewskiego odbyło się w urzędzie spotkanie z radnymi powiatu elbląskiego w sprawie tworzonego przez powiat uaktualnienia Programu Budowy i Przebudowy Dróg Powiatowych. Na zaproszenie wójta przybyli radni powiatowi: Krystyna Chojnacka-Borosiewicz, Roman Kogut, Elżbieta Biczak oraz Robert Bieliński. Wójt poinformował radnych, że w dniu 20 sierpnia uczestniczyć będzie na posiedzeniu zarządu powiatu na którym będzie omawiany program przebudowy dróg i będą wskazane drogi, których przebudowa będzie współfinansowana na zasadzie partnerstwa.

Radni zostali zapoznani z bieżącą sytuacją gminy oraz poproszeni o wsparcie w zakresie realizacji remontów oraz prac bieżących przy drogach powiatowych biegnących przez nasza gminę. Na początku roku złożyliśmy deklarację pomocy finansowej na budowę drogi z Kwietniewa do Świętego Gaju w kwocie 600 tyś. zł. oraz na remont drogi Rychliki – Rejsyty. Zobowiązania są nadal aktualne.
Jednostki samorządowe do dnia 28 sierpnia 2019 mogą składać wnioski o dofinansowanie na realizację inwestycji drogowych. Według zapewnień premiera Morawieckiego dofinansowanie może wynieść aż 80 procent kosztów kwalifikowanych. W tym tygodniu złożymy nasz gminny wniosek na dofinansowanie drogi gminnej nr 104007N w Jelonkach. Teraz pozostaje nam czekać na rozstrzygnięcia dobre dla naszej gminy.

Spotkanie z radnymi powiatu elbląskiego