Skip to main content

Święto Policji 2016

2016-07-18

Jak co roku w lipcu zapraszamy wszystkich mieszkańców na festyn z okazji Święta Policji 2016. Tradycyjne przygotowaliśmy dla Państwa, szczególnie dla najmłodszych, moc atrakcji. Kilkanaście konkursów z bardzo cennymi nagrodami, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności bezpiecznej jazdy w specjalnie wyposażonym samochodzie z WORD w Elblągu, możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową czy pokaz tresury psów policyjnych, to tylko niektóre z nich.

Tegoroczne spotkanie uatrakcyjnione zostanie o udział innych formacji mundurowych, takich jak Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Państwowa Straż Pożarna czy Służba Więzienna, których funkcjonariusze opowiadali będą o swojej codziennej służbie. Zaprezentują też możliwości specjalistycznego wyposażenia, którym posługują się na co dzień. Po raz kolejny chcemy spotkać się z Państwem, a szczególnie z najmłodszymi mieszkańcami gminy Pasłęk, Młynary, Rychliki i Godkowo, aby zaprezentować czym na co dzień zajmują się policjanci oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych. Chcemy też pokazać, jak bezpiecznie korzystać z letniego wypoczynku.
Zapraszamy Państwa na festyn 22 lipca 2016r. godz. 14:00 – 17:00 na boisko sportowe przy ul. 11 Listopada Pasłęku.

Uwaga – ważna informacja dla chcących zdawać egzamin na kartę rowerową.

Każda osoba chcąca przystąpić do egzaminu na kartę rowerową musi posiadać:
– dokument tożsamości potwierdzający wiek,
– pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów,

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch etapów:
– etap teoretyczny – odbędzie się 22 lipca 2016r. w Komisariacie Policji w Pasłęku o godz. 10:00 (test).
– etap praktyczny – odbędzie się w trakcie festynu „Święto Policji 2016” o godz. 14:00 na boisku sportowym przy ul. 11 Listopada (tor przeszkód).

Egzamin zostanie przeprowadzony przez uprawnionych instruktorów.

Oficjalny plakat: POBIERZ