Skip to main content

Święto Policji 2017

2017-07-27

Tradycyjnie już, jak co roku w lipcu, zapraszamy wszystkich mieszkańców na festyn z okazji Święta Policji. Na tegoroczne spotkanie przygotowaliśmy dla Państwa, szczególnie dla najmłodszych, wiele niecodziennych atrakcji. Kilkanaście konkursów z bardzo cennymi nagrodami, możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową – dla młodszych, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności bezpiecznej jazdy w specjalnie wyposażonym samochodzie z WORD w Elblągu – dla nieco starszych czy pokaz tresury psów policyjnych, to tylko niektóre z nich.

Tegoroczne spotkanie uatrakcyjni udział innych formacji mundurowych, takich jak Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Państwowa Straż Pożarna czy Służba Więzienna, których funkcjonariusze opowiadali będą o swojej codziennej służbie. Zaprezentują też możliwości specjalistycznego wyposażenia, którym posługują się na co dzień.
Po raz kolejny chcemy spotkać się z Państwem, a szczególnie z najmłodszymi mieszkańcami gminy Pasłęk, Młynary, Rychliki i Godkowo, aby zaprezentować czym na co dzień zajmują się policjanci oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych. Chcemy też pokazać, jak bezpiecznie korzystać z letniego wypoczynku.
Zapraszamy Państwa na festyn 27 lipca 2017r. godz. 14:00 – 17:00 na boisko sportowe przy ul. 11 Listopada Pasłęku.

Uwaga – ważna informacja dla chcących zdawać egzamin na kartę rowerową.

Każda osoba chcąca przystąpić do egzaminu na kartę rowerową musi posiadać:

  • dokument tożsamości potwierdzający wiek,
  • pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów,

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch etapów:

  • etap teoretyczny – odbędzie się 27 lipca 2017r. w Komisariacie Policji w Pasłęku o godz. 10:00 (test).
  • etap praktyczny – odbędzie się w trakcie festynu „Święto Policji 2017” o godz. 14:00 na boisku sportowym przy ul. 11 Listopada (tor przeszkód).

Egzamin zostanie przeprowadzony przez uprawnionych instruktorów.
Oficjalny plakat imprezy