Skip to main content

Transport publiczny – problem z jakim borykają się mieszkańcy nie tylko naszej gminy

2019-02-08

transporta publicznyBrak możliwości dojazdu do lekarza, sklepu, instytucji czy nawet w celach towarzyskich odczuwa wiele osób w naszej gminie. Najbardziej odczuwają to osoby starsze lub nie posiadające własnych samochodów.

Wiedząc o tych potrzebach, Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski spotkał się ubiegłym tygodniu z przedstawicielami PKS w Elblągu, aby porozmawiać o możliwościach udzielenia pomocy właśnie tym mieszkańcom. W spotkaniu w Urzędzie Gminy wziął udział prezes zarządu PKS w Elblągu Władysław Brachun oraz kierownik placówki terenowej w Pasłęku Krzystof Semmerling.

Rozmowa dotyczyła możliwości wynajęcia przez gminę busa, który raz w tygodniu zapewniłby transport mieszkańcom każdej z miejscowości gminy do Pasłęka około godz. 9.00 oraz powrót w godzinach popołudniowych. Jako gmina, przygotowaliśmy kilka propozycji tras w taki sposób, aby mieszkaniec każdej miejscowości gminy Rychliki miał możliwość skorzystania z dojazdu do Pasłęka. Odpowiadając na liczne pytania mieszkańców, sołtysów i radnych naszej gminy, Wójt chce zapewnić mieszkańcom możliwość skorzystania z tej formy transportu. Pilotażowo program zostanie uruchomiony od kwietnie, żeby sprawdzić zainteresowanie przewozami i ocenić potrzebę jego utrzymania.

transport publiczny

transport publiczny