Skip to main content

Uroczystość odpustowa w Rychlikach

2011-07-03

W ubiegłą sobotę, 2 lipca, Parafia p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rychlikach obchodziła dzień odpustu, czyli święto patrona parafii.
Na wiernych zgromadzonych w kościele czekała niespodzianka. Ksiądz Biskup J. Styrna, na czas nieobecności Proboszcza Józefa Bommersbacha przebywającego na rehabilitacji w Rzeszowie, wyznaczył młodego zastępcę.
Ksiądz Piotr Kołodziej przybył do Rychlik w towarzystwie dwóch księży, którzy razem z nim otrzymali Święcenia Kapłańskie w maju tego roku Młodzi kapłani wspólnie odprawili mszę prymicyjną.

Uroczystość jednak rozpoczęli parafianie (delegacja Rady Parafialnej, przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz Róż Różańcowych), witając młodego księdza kwiatami oraz płynącymi z serca życzeniami:
Czcigodny Księże
Z miłości do Boga i z woli Biskupa naszego Jana zagościłeś dzisiaj w naszej Parafii p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rychlikach.
U progu Twojej kapłańskiej drogi stanęło trudne zadanie. Zostałeś mianowany duchowym przewodnikiem ponad półtora tysiąca dusz.
W imieniu wszystkich parafian życzymy Ci , aby Twoja praca przyniosła obfite owoce w jednoczeniu ludzi z Panem Naszym Jezusem Chrystusem oraz utwierdziła Cię w przekonaniu, że wybrałeś właściwą drogę – kapłaństwo.
Niech wspiera Cię Maryja – Matka Boga, abyś z ufnością i nadzieją podążał za Panem a Twoja młodzieńcza pasja i miłość do Boga udzielały się nam wszystkim.
O co gorąco prosimy w naszych codziennych modlitwach .
Szczęść Boże

Celebrujący mszę Ksiądz Marek wygłosił piękne kazanie, a po zakończeniu mszy świętej neoprezbiterzy udzielili zebranym uroczystego błogosławieństwa, poprzez nakładanie rąk na ich głowy.

{gallery}11/7{/gallery}