Skip to main content

Uwaga! Dodatkowe kursy autobusów

2019-04-08

Drodzy Mieszkańcy Gminy Rychliki!
 Odpowiadając na Wasze liczne prośby przekazywane przez Sołtysów, Radnych oraz osobiście do mnie, za zgodą Rady Gminy Rychliki postanowiłem uruchomić od połowy kwietnia br. pilotażowo program obejmujący dofinansowanie kursów autobusów PKS na trasach, gdzie do tej pory kursów nie było lub zostały zlikwidowane. Zgodnie z poniższymi rozkładami jazdy, niemal każdy z mieszkańców gminy będzie mógł raz w tygodniu dojechać do Rychlik i Pasłęka w dogodnych godzinach porannych, załatwić swoje sprawy (lekarz, urząd, sklep) i wrócić jeszcze przed obiadem.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób starszych a także tych bez własnych samochodów, chcemy dać możliwość swobodnego dojazdu dla każdego, kto chce z transportu skorzystać. Już kilka miesięcy temu uruchomiona została trasa Powodowo-Rychliki-Pasłęk, która wydaje się cieszyć coraz większym powodzeniem, teraz przyszedł czas na resztę miejscowości gminy. Program uruchomiony zostaje na razie do 14 lipca, od Was i Waszego zainteresowania zależy, czy kursy zostaną utrzymane na dłużej.

Już w najbliższych dniach, dzięki umowie z Pocztą Polską, do każdego domu powinna trafić ulotka zawierająca rozkłady jazdy dodatkowych kursów PKS.

Zbigniew Lichuszewski  
Wójt Gminy Rychliki   

 

INFORMACJA O DODATKOWYCH KURSACH PKS NA OKRES OD 15.04.2019 R. DO 14.07.2019 R. URUCHOMIONYCH NA ZLECENIE URZĘDU GMINY RYCHLIKI

 

drogi w gminie rychliki