Skip to main content

Uwaga mieszkańcy!!! Korzystajmy z dodatkowych linii PKS

2019-06-14

Jesteśmy na półmetku pilotażowego programu dofinansowania kursów autobusowych na terenie gminy. Odpowiadając na prośby mieszkańców ujednoliciliśmy rozkłady jazdy w poszczególne dni tak, aby w miejscowościach gdzie autobus jest codziennie, odjazd do Pasłęka odbywał się o tej samej godzinie. Dla Rychlik jest to godz. 9.00, dla Jelonek 9.10 i podobnie dla przystanków pośrednich. Zmienią się więc godziny porannych kursów dla np. Sójek, Powodowa, Gołutowa czy Rejsyt. Szczegółowy rozkład do pobrania poniżej, obowiązuje od 18 czerwca 2019 r. do 17 lipca 2019 r.
Półmetek programu to dobry moment na małe podsumowanie. Najbardziej popularny jest kurs do Rejsyt, najmniej do Gołutowa i Buczyńca. Poniżej skrótowo przedstawiamy liczbę pasażerów dla wybranych miejscowości w maju na wybranych przystankach:

Powodowo 14, Wysoka 6, Liszki i Barzyna 7, Rejsyty 22, Sójki 4, Protowo 8, Krupin 9, Kwietniewo 2 , Dymnik 7, Buczyniec 2, Lepno 1, Dziśnity 2, Gołutowo 4, Rychliki 45, Jelonki 67, Budki 0.
Niestety nie napawa to optymizmem jeśli chodzi o pewne kierunki. Jak widać zupełnie brak pasażerów w Budkach, praktycznie brak zainteresowania w Kwietniewie, Sójkach, Buczyńcu, Lepnie, Dziśnitach i Gołutowie. Zarówno przed Wójtem jak i Radnymi, stoi obecnie trudne zadanie podjęcia decyzji co do przyszłości programu. Dlatego przypominamy o możliwości stworzonej przez gminę i zachęcamy do korzystania z dodatkowych kursów autobusów.

POBIERZ ROZŁAD JAZDY