Skip to main content

VIII Jarmark św. Bartłomieja

2019-06-05

Jarmark Św. BartłomiejaMieszczanie, rycerze i łucznicy już szykują pasłęcki VIII Jarmark św. Bartłomieja. Historyczno-kulturalna impreza odbędzie się 18 sierpnia!
Jarmark co roku rozpoczyna się prowadzonym przez Stare Miasto korowodem mieszkańców w historycznych strojach oraz historyczną inscenizacją, nie jedyną, która odbywa się tego dnia. Na odwiedzających czekają stragany i stoiska, także z regionalnym rękodziełem, wyjątkowymi, ręcznie wytwarzanymi przedmiotami i przetworami oraz kolekcjonerskimi starociami.

Stałymi punktami programu są warsztaty, gry i konkursy z niebagatelnymi nagrodami, w których mogą wziąć udział całe rodziny, wszyscy, bez względu na wiek. W sąsiedztwie gotyckiego kościoła św. Bartłomieja i krzyżackiego zamku nie zabraknie oczywiście stacjonujących rycerzy i wojów.
Stowarzyszenie Kuźnia Pruska prowadzi rejestrację stanowisk dla wystawców. Szczególnie gorąco zaprasza aktywne sołectwa, stowarzyszenia i nieformalne grupy mieszkańców, wytwórców rękodzieła i regionalnych produktów oraz kolekcjonerów.
Miejsce: Pasłęk, pl. św. Wojciecha (Stare Miasto)
Czas: 18 sierpnia, 10:00 – 22:00:
Rejestracja stanowisk: jarmarkswbartlomieja@o2.pl
Kontakt ze stowarzyszeniem: swal.paslek@gmail.com
www.facebook.com/swal.kuznia.pruska
Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska partnerują w organizacji Jarmarku św. Bartłomieja Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa i Burmistrz Pasłęka. Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków gminy Pasłęk