Skip to main content

W trosce o bezpieczeństwo młodzieży na drodze – gminny turniej BRD

2011-05-01

Corocznie na przełomie marca i kwietnia w szkołach rozgrywane są eliminacje do zawodów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najlepsi zawodnicy eliminacji przechodzą do finału gminnego lub powiatowego. W tym roku finał gminy organizowali: Zespół Szkół w Rychlikach, Urząd Gminy Rychliki, Komisariat Policji w Pasłęku oraz GKRPA w Rychlikach. Zawody zostały rozegrane 19 kwietnia w Rychlikach. W zawodach wystąpili: uczniowie Szkoły Podstawowej w Rychlikach, Szkoły Podstawowej w Jelonkach oraz Gimnazjum Rychliki, łącznie 40 zawodników. Zawody składały się z dwóch konkurencji. Pierwszą był test z przepisów ruchu drogowego następnie uczestnicy wykazywali się umiejętnością poruszania rowerem po torze przeszkód. Obie konkurencje były punktowane przez komisję sędziowską w składzie: mgr Robert Papierowski, mgr Jacek Tuński oraz mgr Andrzej Szponar.

Ostateczne wyniki:
Kategoria szkoły podstawowe:

 1. Kokoszko Szymon – +3pkt. (Szkoła Podstawowa w Rychlikach)
 2. Sobociński Tadeusz – -18pkt. (Szkoła Podstawowa w Rychlikach)
 3. Wójcik Mateusz – -18pkt. (Szkoła Podstawowa w Jelonkach)
 4. Bełza Bartosz – -20pkt. (Szkoła Podstawowa w Jelonkach)
 5. Ciarciński Radosław – -23pkt. (Szkoła Podstawowa w Rychlikach)
 6. Olejnik Szymon – -23pkt. (Szkoła Podstawowa w Jelonkach)

Najlepszym zawodnikiem z testów okazał się Radosław Ciarciński.

Kategoria gimnazjum:

 1. Rutkowski Artur – +7pkt.
 2. Licznerski Kamil – +2pkt.
 3. Bąk Adrian – +2pkt.
 4. Drapała Dawid – -3pkt.
 5. Ambrożewicz Patryk – -3pkt.
 6. Pałyga Mateusz – -3pkt.

Najlepszym zawodnikiem z testów okazał się Dawid Drapała.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez: Urząd Gminy w Rychlikach, Komendanta Policji w Pasłęku Edwarda Szydłowskiego, Dyrektora Zespołu Szkół w Rychlikach oraz GKRPA w Rychlikach.
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez WORD w Elblągu oraz firmę Haller z Elbląga. Wszystkim uczestnikom finału gratulujemy.
Najlepsze trójki awansowały do finału powiatowego.

Z ostatniej chwili:

28 kwietnia w Zwierznie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale powiatowym Warmińsko Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zakończyły się dużym sukcesem Adriana Bąka , który zajął I miejsce z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Zawody składały się z IV konkurencji. Pierwszą był test z przepisów ruchu drogowego następnie uczestnicy wykazywali się umiejętnością poruszania rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Trzecim etapem była umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Finałowa konkurencja to jazda po sprawnościowym torze przeszkód. Każda konkurencja była zaliczana do klasyfikacji generalnej. Zawodnicy naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się w jeździe po torze przeszkód w której zajęli II miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Artur Rutkowski – kapitan drużyny, Adrian Bąk, Kamil Licznerski, Dawid Drapała – rezerwowy. Uczniowie byli przygotowywani przez Andrzeja Szponar oraz Ewę Maczyta.