Skip to main content

W zdrowym ciele zdrowy duch

2010-06-12

Wyznając tę maksymę, uczniowie Zespołu Szkół w Rychlikach w dniu 10 czerwca 2010 roku wzięli udział w rekreacyjnym wyjeździe do Aquaparku i na kręgle do Ostródy. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z całej szkoły od IV klasy szkoły podstawowej do III klasy gimnazjum. Łącznie w wyjeździe uczestniczyło 42 uczniów i troje nauczycieli.

Na basenie uczniowie pod czujnym okiem ratownika oraz opiekunów wycieczki: p. Alicji Kasperowicz, p. Małgorzaty Rogalskiej, p. Jacka Tuńskiego korzystali z małego basenu, dużego basenu, „rwącej rzeki”, jacuzzi, sauny.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie w zależności od umiejętności pływackich oraz od upodobań. Uczniowie czuli się jak przysłowiowe ryby w wodzie, a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

Następnie uczestnicy udali się do kręgielni. Były osoby, które zbijały wszystkie kręgle, inni dopiero poznawali tajniki rzucania kulą. Jednak wyniki nie były najważniejsze, a dobra zabawa.
Wyjazd połączony z piękna pogodą uświadomił wszystkim, że wakacje tuż, tuż.

Nauczyciele i uczniowie dziękują Dyrekcji Szkoły – p. Elżbiecie Biczak i p. Gabrieli Żylis za pomoc w organizacji wyjazdu.

Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Rychliki panu Henrykowi Kiejdo, który pomógł w awaryjnej, nieprzewidzianej sytuacji zorganizować uczniom zastępczy autobus.