Skip to main content

W Zespole Szkół w Rychlikach rusza „Szkoła młodych geniuszy”

2017-01-05

4 stycznia, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, wójt Henryk Kiejdo uczestniczył w konferencji prasowej, na której zostały przedstawione założenia projektu. Oficjalnie też podpisano umowę na jego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem projektu jest rozwijanie u uczniów kompetencji niezbędnych dziś na rynku pracy, przede wszystkim matematyczno-przyrodniczych, językowych oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnch.

Program jest skierowany również do nauczycieli i rodziców.
Postawiliśmy mocno na dokształcanie nauczycieli w zakresie nowoczesnych metod i technologii informatycznych. W każdej szkole przez 45 godzin będą oni uczyć się ze specjalistami, zarówno razem, jak i indywidualnie – wyjaśniała Marta Derlukiewicz, pomysłodawca projektu.
„Szkoła młodych geniuszy” ta także wyjazdy edukacyjne. Uczniowie odwiedzą Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz największy w Polsce rodzinny park rozrywki – Energylandię.
To duży i wartościowy projekt. Raz, że ma wysokie finansowanie, dwa – bardzo istotny jest fakt współpracy z samorządami subregionu dotyczący młodzieży, szkolnictwa. Chcę pogratulować tej współpracy – mówił na konferencji marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.
W projekcie uczestniczą 4 gminy: Rychliki, Markusy, Pasłęk, Gronowo Elbląskie.