Skip to main content

Wigilia w Zespole Szkół w Rychlikach

2013-12-27

20 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Rychlikach miało miejsce niezwykłe wydarzenie.
Wigilia, bo o niej tu mowa, należy niewątpliwie do najpiękniejszych chwil w całym roku. W naszej szkole nie mogło być inaczej.
O godzinie 12. 00 na holu głównym szkoły miały miejsce bożonarodzeniowe jasełka. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu szkół w Rychlikach p. Mirosław Szewczun. Dyrektor złożył Wszystkim obecnym piękne bożonarodzeniowe życzenia, przywitał przybyłą w zastępstwie Wójta, Sekretarz Gminy Rychliki p. Krystynę Chojnacką- Borosiewicz, Księdza Proboszcza Lecha Wasilewskiego , Przewodniczącą Rady Rodziców p. Marzennę Kruszka. Niezwykłe i wzruszające słowa wygłosił Ksiądz Proboszcz.

Pani Krystyna Chojnacka- Borosiewicz do życzeń dołączyła wielką torbę z cukierkami. Życzenia złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców.
Pani Marzenna, podkreśliła, że Rada Rodziców ufundowała czekolady wszystkim uczniom występującym w jasełkach. A należą do nich następujący uczniowie: Ola Wawer, Weronika Statek, Angelika Starzyńska, Karolina Różańska, Ernest Krawczyk, Weronika Branicka, Adrian Mikołajczyk, Jacek Gwiazdowski, Agata Pawłowska, Bartek Gliniewicz, Agnieszka Kinapfel, Maciek Kowalczyk, Jacek Filip, Paulina Król, Tomek Łukaszonek, Martyna Pawłowska, Martyna Białek, Wiktoria Marek- Ryś.
Również Samorząd Uczniowski dołączył się do życzeń i złożył na ręce dyrektora szkoły małą choineczkę.
Wreszcie przyszedł czas na występy. Przy pięknej grze świateł i w uroczystym nastroju obejrzeliśmy odwieczną walkę dobra ze złem. Uczniowie biorący udział w jasełkach pokazali,  że nie obcy im kunszt aktorski . A wszystko to za sprawą p. Małgorzaty Harasim i p. Michała Fedaka, którzy z nimi pracowali.
Następnie uczniowie z klasy III a SP, pod kierunkiem p. Joanny Szponar, zagrali na flażoletach koncert pięknych kolęd i pastorałek .
W tej uroczystej i podniosłej, świątecznej atmosferze pracownicy szkoły i zaproszeni goście połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wigilii.
Spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego na święta dało się słyszeć w około…
Potrawy na wigilijny stół przygotowała restauracja Boston z Pasłęka.

 

{gallery}13/wigiliasp{/gallery}