Skip to main content

Wolontariat studencki w SP Jelonki

2011-12-08

Na początku grudnia 2011r. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jelonkach uczestniczyli w trzech spotkaniach przeprowadzonych przez studentów w ramach wolontariatu studenckiego PROJEKTOR wspieranego przez fundację KLANZA z Lublina.
Celem pierwszych spotkań była aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie zimy. Uczestnicy zajęć wzięli udział w licznych zabawach aktywizujących, konkursach z nagrodami, tańcach integracyjnych czy zabawie czekoladowej, cieszącej się największym zainteresowaniem.

Kolejne spotkanie odbyło się w szczególnym dla wszystkich dzieci dniu – 6 grudnia. Studenci prowadzący mieli za zadanie zorganizowanie najmłodszym uczniom wyjątkowej, świątecznej atmosfery w dniu świętego Mikołaja. Dzieci miały okazję spotkać się z samym Mikołajem, uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych oraz tańcach mikołajowych, jak również wziąć udział w bitwie na balony udające śnieżki, czy w końcu zrelaksować się przy dźwiękach muzyki świątecznej wysłuchując opowiadań o tematyce świąt.
Dotychczasowe spotkania z młodymi wolontariuszami cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Koordynator PROJEKTORA – p. Aleksandra Ławecka zapewniła, że studenci w najbliższym czasie planują kolejne zajęcia dla uczniów z Jelonek.

{gallery}11/20{/gallery}