Skip to main content

Współpraca z Gminą Markusy zaplanowana na kolejny rok

2020-10-12

Resized 20201008 123923 6562 2W dniu 7 października br. Wójt Gminy Rychliki Zbigniew Lichuszewski oraz Wójt Gminy Markusy Dorota Wasik spotkali się ze Starostą Elbląskim Maciejem Romanowskim, żeby omówić kwestie związane z remontem i modernizacją dróg przebiegających przez obie gminy.

Na spotkaniu Wójt Gminy Rychliki zadeklarował  gotowość do partycypowania w kosztach remontu drogi powiatowej 1119N na odcinku Marwica-Stankowo. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na rok 2021. Starosta wyraził natomiast chęć ukończenia remontu drogi z Rejsyt do granic naszego województwa.

Spotkanie było również okazją do poruszenia tematu organizacji dożynek gminnych 2021. W obecnej sytuacji nie sposób przewidzieć wydarzeń nadchodzących miesięcy. Z pewnością istnieje jednak prawdopodobieństwo, że rozwój epidemii niebawem wyhamuje, a zakaz organizacji imprez masowych zostanie zniesiony. Na tę okoliczność Wójt Zbigniew Lichuszewski otrzymał od Starosty pocieszającą deklarację: Starostwo wesprze nas finansowo w organizacji imprezy.

{gallery}20b/wspolpraca_z_gmina_markusy{/gallery}