Skip to main content

Wycieczka do oceanarium

2011-11-24

18 listopada 2011 roku 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jelonkach, którzy wiosną uczęszczali na elbląski basen, miało okazję atrakcyjnie spędzić czas wraz z opiekunami: p. B. Mięsikowską, p. A.Kur, i p. A. Bała.
Głównym punktem wycieczki był pobyt w Gdyńskim oceanarium. Tu uczniowie mogli rozwijać wiedzę o gatunkach zwierząt i ryb zgromadzonych w trójmiejskim obiekcie oraz ich środowiskach przyrodniczych.

Oceanarium to fascynujące miejsce dla małych i dużych odkrywców, w którym bliżej można poznawać prawa przyrody. Powinien je odwiedzić każdy miłośnik podwodnego życia. Znajdują się w nim zarówno zbiorniki morskie, jak i słodkowodne oraz akwaterraria zamieszkiwane przez zwierzęta wodno-lądowe. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest żywa rafa koralowa mieszcząca się w zbiorniku o pojemności 3000 litrów. Czeka tam na nas kilkadziesiąt gatunków koralowców twardych, korale miękkie oraz zwierzęta bezkręgowe.
Obserwowaliśmy zbiorniki, dzięki którym mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda woda w Morzu Bałtyckim o każdej porze roku.
W „Sali mokrej” mogliśmy dotknąć i przekonać się, czy ryba jest śliska, czy szorstka. Dzięki wizycie w Oceanarium uczniowie uzyskali informacje na temat: flory i fauny Bałtyku, ptaków polskiego wybrzeża poznali tajemniczy i przepiękny świat głębin morskich.
Wycieczka zakończyła się spacerem wzdłuż starego nabrzeża w porcie gdyńskim, gdzie uczniowie mogli podziwiać zacumowany tam Dar Pomorza, a następnie udali się na smaczny obiad do restauracji „Feniks”. Mimo zmęczenia, pobyt był niezapomniany.

 

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor, rada pedagogiczna, rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jelonkach składają serdeczne podziękowania Pani Prezes oraz pracownikom elbląskiego oddziału WOPR za zorganizowanie i zaproszenie nas na wycieczkę do Gdyni. Państwa wsparcie i bezinteresowność są dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których można polegać. Wspólnie spędzone chwile w gdyńskim oceanarium na długo pozostaną w naszych sercach.

{gallery}11/19{/gallery}