Skip to main content

Zaproszenie

2012-09-10

Szanowni mieszkańcy

W najbliższą sobotę 15 września mamy zaszczyt być gospodarzami tegorocznych Dożynek Powiatu Elbląskiego.
O godzinie 12.00 uroczystość rozpocznie dziękczynna Msza Świętą w kościele Niepokalanego Serca NMP w Rychlikach, którą koncelebrować będą proboszczowie gminnych parafii. Jej odświętny charakter podkreśli śpiew gminnego chóru „Buczyna”.

O 13.30 zapraszam wszystkich na barwny korowód dożynkowy, który z kościoła przejdzie na boisko sportowe. Przemarsz poprowadzi kapela „Paka”, starostowie dożynek – Pani Anna Licznerska i Pan Krzysztof Ryś, zespoły wieńcowe gmin powiatu elbląskiego oraz z sołectw naszej gminy, ludowe zespoły muzyczne i przedstawiciele samorządu powiatu i gmin.

Zachowując tradycje, chcemy podziękować rolnikom za ich pracę. Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie plebiscyt najpiękniejszego wieńca, który reprezentować będzie powiat na  Dożynkach Wojewódzkich.
Chcemy promować regionalną kulturę. Dlatego nie zabraknie lokalnych zespołów muzycznych, które będą występować zarówno na dużej scenie, jak i przy swoich gminnych stoiskach. Zwiedzić będzie można także stoiska z rękodziełem, pobawić się w wesołym miasteczku, atrakcji będzie dużo dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Jako gospodarze i współorganizatorzy Dożynek Powiatowych przywitajmy wszystkich razem w Rychlikach.

Wójt Gminy Rychliki

Henryk Kiejdo