Skip to main content

Już nie zapomnisz o wystawieniu worka

2023-12-20

Z inicjatywy Wójta Zbigniewa Lichuszewskiego Urząd Gminy w Rychlikach uruchamia możliwość skorzystania z bezpłatnej aplikacji “Kiedy Śmieci” dla każdego mieszkańca naszej gminy. Generalną funkcjonalnością aplikacji jest informowanie o harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, ale będzie ona też wykorzystana jako system szybkiego powiadamiania o zmianie terminu odbioru odpadów, przerwach w dostawie wody czy przekazywania innych ważnych komunikatów.

W najprostszej wersji wystarczy wejść na stronę https://kiedysmieci.info, aby uzyskać podstawową informację o harmonogramach odbioru. Ale pełną funkcjonalność mamy po zainstalowaniu aplikacji na telefon z systemem Android lub IOS. Wystarczy uruchomić program, wybrać gminę a potem nazwę swojej miejscowości, a telefon automatycznie zacznie powiadamiać (domyślnie dzień wcześniej) o tym, jakie odpady będą odbierane następnego dnia. Mamy dostęp do harmonogramu, opisu frakcji czyli gdzie co można wrzucać, będą informacje o odbiorze gabarytów lub elektrośmieci, a o wszelkich awaryjnych sytuacjach damy znać poprzez wyskakujące powiadomienie o wiadomości.

System już działa, testy wśród kilkudziesięciu użytkowników pokazały, że to po się po prostu sprawdza. Obsługa jest prosta, właściwie poza instalacją nie trzeba robić nic więcej, o resztę zadba telefon. Zapraszamy do pobierania i instalowania aplikacji, wszystkie dostępne informacje zawarte są na stronie https://kiedysmieci.info, oraz z zamieszczonych ulotkach.